Новые компании

«Ковальська» почала розроблювати геополімерний бетон

Інноваційно-технологічний центр промислово-будівельної групи «Ковальська» почав роботу над створенням рецептур геополімербетону. Геополімербетон – це будматеріал, в якому відсутній цемент, що робить його екологічно чистим. Як заміна використовуються безпечні промислові відходи. Екологічно чистий матеріал не буде поступатися за технічними характеристиками класичному бетону. Навпаки: очікується, що новинка буде переважати в багатьох аспектах.

промислово-будівельна група «Ковальська»

Одним із пріоритетів компанії «Ковальська» є екологічність та безпека виробничого процесу. Ця ідеологія реалізується на практиці шляхом використання новітніх технологій та сучасного обладнання, покращення рецептури матеріалів.

Активне дослідження геополімербетонів почалося для компанії в цьому році. Теоретична база для вивчення була створена ще в кінці 70-их років минулого століття в Україні та Франції. Однак дуже довго все це залишалося лише теорією в наукових роботах. Ідея серйозно взятися за практику з’явилася в Європі декілька років тому, адже останнім часом особливо нагальним стало питання екологічності.

В Україні вивченням геополімербетону займається «Ковальська» https://beton.kovalska.com.

Вікторія Співак, директор ІТЦ «Ковальська»: «Завдяки використанню геополімерних бетонів ми б змогли зменшити кількість викидів вуглекислого газу, а також знизити енерговитрати. Крім того, це б стало стимулом для теплової енергетики та переробки металургійних відходів. Річ у тім, що в новому матеріалі цемент замінено на мелений гранульований шлак. Зараз він ніяк не використовується, а лише зберігається у Кривому Розі, Запоріжжі та деяких інших українських містах. Якщо розробка принесе позитивний результат, ми зможемо використати ці запаси для виготовлення безпечного бетону. Компоненти шлаку іммобілізуються під впливом хімічних реакцій, їх не руйнує вітер та опади.

Геополімери, в цілому, демонструють кращу стійкість до зовнішніх факторів, ніж звичайні бетони. Прогнозується, що вироби з нового матеріалу зможуть витримувати на 200% більші навантаження, ніж старі варіанти. Геополімери будуть найактивніше використовуватися в секторі сільського господарства. Конструкції з даного матеріалу уже активно застосовуються в Німеччині, в комунальній та аграрній сферах».

Вікторія зазначає, що ключ до успіху в розробці матеріалу – правильний підбір та дозування активаторів. Це хімічні сполуки, які зв’яжуть складові будівельного матеріалу. Самостійно шлак не може забезпечити такий ефект, адже він є низькоактивним. Крім того, потрібно розробити таку рецептуру, щоб новий матеріал не був дорожчим за класичний бетон.

У разі успішного проведення перших робіт «Ковальська» уже до кінця 2020 року приступить до повного циклу досліджень рецептур геополімербетону.

Цікаво: Жозеф Давидовіц (людина, яка винайшла геополімерний бетон) вважає, що легендарні єгипетські піраміди побудовані зі штучного каменю, який за складом дуже схожий на геополімер.

Компанія «Ковальська» – визнаний лідер на українському ринку бетону, детальше тут. 60% усіх столичних об’єктів побудовані саме з використанням даного матеріалу. Виробник може гарантувати якість бетону, адже він виготовляється з власної сировини. Процес відбувається на заводах з високим рівнем автоматизації. Матеріал перевіряється на відповідність стандартам якості на всіх етапах виробництва.

«Ковальська» не стоїть на місці: нещодавно список виробничих вузлів поповнився об’єктом в Ірпіні. Поступово все більше споживачів отримують можливість оцінити переваги будівельного матеріалу від компанії.

Нет комментариев к данной статье.
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии к статьям!